علی لاریجانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات روز جمعه گفت: دو موضوع در مورد انتخابات پیش رو مطرح است که باید به آنها توجه کرد؛ نخست اینکه اصولاً نهادهای جمهوری اسلامی ایران به وسیله انتخابات شکل می‌گیرد و کارآمدی آنها به دو موضوع بستگی دارد. نخستین موضوع داشتن پشتوانه رأی قوی  است که  اهمیت زیادی دارد، چرا که سبب می‌شود این نهادها بتوانند با قوت و قدرت بیشتری به حل مشکلات بپردازند.

لاریجانی با بیان اینکه هر چه پشتوانه رای نهادهای حکومتی ضعیف تر باشد، به طور طبیعی قدرت نفاذ و تاثیر آنها در کارها کاهش می یابد، ادامه داد: اگر قصد ما حل مشکلات کشور است که در شرایط فعلی پیچیدگی‌های مختلفی دارد، باید پشتوانه نهادهای دموکراتیک نیز قوی شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افرادی که در انتخابات پیش رو انتخاب می شوند، همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند باید متدین باشند، افزود: خدا ترس بودن در این که افراد به مصالح ملی توجه کنند بسیار موثر است و ویژگی سرزندگی و انقلابی بودن افرادی که انتخاب می شوند، در این که انقلاب به حیات خود ادامه دهد، تاثیرگذار است.

وی کاردان و باتدبیر بودن، توجه به مصالح کشور و شناخت موضوعات اساسی کشور را از دیگر ویژگی‌هایی عنوان کرد که مردم باید در انتخاب منتخبان خود به آن توجه کنند و ادامه داد: البته ممکن است همه افرادی که انتخاب می‌شوند متخصص نباشند، اما این ظرفیت را داشته باشند که از دیدگاه متخصصان استفاده کنند.

رییس نهاد قانونگذاری کشور با بیان این که رای قوی به نهادهای حکومتی و انتخاب افراد اصلح همیشه برای نظام جمهوری اسلامی ایران، رکنی و اساسی است، تصریح کرد: موضوع رای بالا و قوی، پشتوانه‌ای اساسی در در حل مشکلات مردم است و  افرادی که انتخاب می‌شوند باید ویژگی‌هایی را که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند داشته، کاردان بوده و صلاحیت اخذ نظرات تخصصی را از بخش های مختلف داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این مقطع چند موضوع را دنبال می‌کنند، افزود: یکی از موضوعات، تحریم های همه جانبه‌ای است که اعمال کرده‌اند، به طوری اکه پس از پیروزی انقلاب این حجم وسیع از تحریم‌ها را نداشته‌ایم.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آمریکایی‌ها تنها به موضوع تحریم اکتفا نکرده‌اند، ادامه داد: افرادی همانند پمپئو در آمریکا بر موضوع  انتخابات ایران متمرکز شده‌اند تا مردم را تشویق کنند که رأی نداده و در انتخابات حضور نیابند.

رییس قوه مقننه کشورمان با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا آمریکایی ها بر  مولفه انتخابات تمرکز کرده‌اند، تاکید کرد: این موضوع  به آن برمی گردد که آنها متوجه شده‌اند اگر مردم در انتخابات حضور چشمگیر داشته باشند، در کارآمدی کشور موثر خواهد بود، در حالی که آنها می‌خواهند این کارآمدی را ضعیف کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر با آمریکایی‌ها مصاف سیاسی و اقتصادی دارد، ادامه داد: آمریکایی‌ها در حال حاضر فشار را بر  ایران افزایش داده‌اند و در  تحریم‌ها فصل جدیدی را در موضوعات مختلف صنعتی و  معدنی  باز کرده‌اند که اگر بخواهیم در مصاف با آنها موفق باشیم و کم هزینه عبور کنیم، باید نشان دهیم که مردم در انتخابات شرکت جدی دارند، چرا که  این موضوع به حل مشکلات و جلوگیری از فشار آمریکایی‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، تصریح کرد: آنها می‌خواهند از این موضوع برای افزایش فشار به مردم در بُعد تحریم استفاده ابزاری کنند و همچنین کارآمدی کشور را کاهش دهند.

رییس نهاد قانون گذاری کشورمان با اشاره به این که مردم باید در انتخابات پیش رو عکس خواسته آمریکایی‌ها عمل کنند، افزود: مردم باید با حضور پرشورتر و انتخاب صحیح، کارآمدی نهاد مجلس را افزایش دهند و همچنین با پیام قدرتمندی از این طریق آمریکایی‌هایی را خم کنند تا  آنها مجبور شوند مسیر خود را تغییر دهند.

وی تاکید کرد: انتخابات مجلس فارغ از فلسفه اصلی نظام جمهوری اسلامی که حضور هر چه بیشتر و گسترده‌تر مردم است، می تواند تاثیری جدی در کارآمدی حکومت داشته باشد تا نهادهای حاکمیتی بتوانند مشکلات مردم را حل کرده و حریف ما را متوجه این مساله کنند که از مسیر فعلی نمی‌تواند ملت ایران را تحت فشار قرار دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در شرایط فعلی و انتخابات روز جمعه، موضوع منافع و امنیت ملی کشور مطرح است، افزود: بنده با توجه به  سابقه طولانی که در حوزه امنیت ملی کشور دارم، خاضعانه به مردم می‌گویم چند ساعت وقت گذاشتن برای حضور در پای صندوق‌ها برای رأی دادن به فرد مورد نظرشان، پس از ۲۴ ساعت تاثیر خود را می‌گذارد و به آمریکایی‌ها اعلام می‌کند که باید روش فشار اقتصادی حداکثری و ماجراجویی‌های سیاسی را تغییر دهند و ریل خود را عوض کنند.

لاریجانی با بیان این که حضور گسترده مردم در انتخابات دستاورد بزرگی برای حل مشکلات و منافع ملی کشور است، ادامه داد: انتخابات روز جمعه با توجه به هوشیاری ملی انشالله انتخاباتی باعزت خواهد بود و موجب می‌شود که عزت ملی، حفظ و کارآمدی کشور افزایش یابد؛ همچنین دشمن را از مسیر خود منصرف می‌کند.

وی تصریح کرد: چند ساعت وقت گذاشتن برای حضور در پای صندوق‌های رأی برکات زیادی برای رفع مشکلات مردم، پیروزی در مصاف با آمریکایی‌ها و حل این مناقشه بزرگ خواهد داشت که انشالله با عنایت الهی  و همت عالی، ملت شاهد یک انتخابات باشکوه هستیم.

لینک منبع