به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی عصر دوشنبه در دیدار با مدیرکل محترم بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: تاریخ گذشتگان نشان می‌دهد که وقف‌های زیادی وجود داشته که گذشتگان به عنوان باقیات و صالحات گذاشته‌اند.

وی تصریح کرد: این وقفیات مانند ستونی در طول تاریخ گذشته از جهت رشد علمی و فرهنگی بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمنان ما در دشمنی کارشناس هستند، تصریح کرد: انگلیس یکی از مسائلی که برای ضربه زدن به ما در نظر گرفته موضوع وقف و کمرنگ کردن این کار خیر بوده است.

عبادی ادامه داد: جمهوری اسلامی موضوع وقف را تجدید کرد و در حال رشد بوده ولی هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده است.

وی با بیان اینکه همه مسئولانی که مسئولیت در حوزه وقف می‌پذیرند باید حواسشان جمع باشد چون بی تفاوتی عین زیان است، یادآور شد: آنهایی که در احیا، مصرف و توسعه وقف قدمی برمی‌دارند مانند فردی بوده که از مال خودش وقف کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همچنین کسی که در این جهت بی تفاوت باشد از مجموعه رضا خان و پسرش است، یادآور شد: دلیل اهمیت موضوع وقف کارآمدی آن بوده که دشمن به آن توجه کرده است.

عبادی افزود: توجه به مسائل قرآنی از دیگر مسائل مهم بوده که در گذر تاریخ می‌توانیم بفهمم که خشم دشمن بر آن بوده و قرآن را مانع اهداف پلید خود می‌دیدند.

وی ادامه داد: دشمن این را فهمیده که نمی‌تواند قرآن را در بین مسلمین جمع کند ولی می‌تواند فرهنگ آن را عوض کند اما با اقداماتی از جمله سوزاندن و اهانت به قرآن نشان می‌دهند که آثار شکست در آنها ظاهر شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: امروز وضع کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار خراب بوده یعنی درست در مسیر کارشناسی خود به مانع قرآن برخورد کرده‌اند بنابراین همچنان که دشمن در جهت حذف این مانع بر می‌آید باید ما در جهت توسعه آن اقدام کنیم و برای حفظ، قرائت و مهم‌تر از همه عمل به آن تلاش نمائیم.

عبادی به بحث بقاع متبرکه سفارش پیامبر به این موضوع گفت: این شجره طیبه اهل بیت (ع) هر جا کوچک‌ترین آثار از آن بوده بسیار مهم می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: امامزاده‌ها و بقاع متبرکه ضمن اینکه خودشان مقدس هستند جایگاه مناسبی بوده تا ذهن‌های آماده مردم که به این مکان‌های مقدس مراجعه دارند را با به کارگیری گویندگان شایسته و کارآمد برای بیان مسائل مختلف به ویژه مسائل فکری و سیاسی روشن سازیم.

لینک منبع