شفافیت آرای نمایندگان، مجلس را به اتاق شیشه‌ای تصمیم‌گیری کشور تبدیل می کند

سینا کمالخانی در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: وکیلی که روند، علت و نتیجه تصمیم‌گیری خود را از موکل خود پنهان کند، صلاحیت وکالت ندارد. مشروح این گفتگو را می خوانید.

سینا کمال‌خانی منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یازدهم در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس درباره اولویت‌های مجلس آتی اظهار داشت: یکی از مشکلات بنیادی و ساختاری اقتصاد ما بودجه کشور است.

وی در همین راستا اظهار داشت: در تمام مراحل نیازسنجی، اولویت‌بندی، بودجه‌نویسی، تصویب، تخصیص و جذب، دارای مشکلات عدیده هستیم که تا تمام این مراحل اصلاح نشود و تغییر نکند، همچنان درگیر مشکلات اولیه ‌و معضلات ثانویه در حوزه اقتصاد خواهیم بود.

اعتماد مردم را به نظام اداری و سیاسی ترمیم کنیم

منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یازدهم تصریح کرد: باید روند بودجه از نیازسنجی تا جذب بنا به نیازهای اصلی و اولویت‌دار کشور و نه مسائل سیاسی زودگذر برنامه‌ریزی و اجرا شود.

کمال‌خانی با بیان اینکه بازسازی و ترمیم اعتماد مردم را به نظام اداری و سیاسی کشور از اولویت‌های این بخش است افزود: این عدم اعتماد به سبب دو موضوع رخ داده است؛ اولا عدم نتیجه‌بخشی سیاست‌ها، شعارها و برنامه‌ها و همچنین ملموس نبودن تلاش و دغدغه مسئولین و ثانیا سلب اعتماد مردم از رسانه‌های رسمی و نیمه رسمی کشور.

منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یازدهم در همین راستا افزود: در هر دو بخش مذکور، بازسازی چهره، تغییر جهت‌گیری و اصلاح روند سیاستگذاری رسانه‌های کشور می‌تواند تا مقدار زیادی باعث جلب اعتماد دوباره مردم به سیاستمداران، سیاستگذاران و رسانه‌های کشور شود.

وی تاکید کرد: اطلاع‌رسانی دقیق، شفاف و به موقع، باید از ویژگی‌های اساسی رسانه‌ها باشد که می‌تواند سبب تسهیل روند فوق شود.

منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یازدهم اظهار داشت: به دلیل عدم شفافیت آرای نمایندگان، مجلس که می‌بایست اتاق شیشه‌ای تصمیم‌گیری کشور باشد، برای برخی به حیاط خلوت تبدیل شده‌است!

نگاه ملتمسانه به شرق و غرب مشکلات کشور حل نمی‌کند

کمال‌خانی گفت:‌ وکیلی که روند، علت و نتیجه تصمیم‌گیری خود را از موکل خود پنهان کند، صلاحیت وکالت ندارد. لذا عقل، شرع و قانون حکم می‌کند نمایندگان در تصمیمات خود، شفافیت رای داشته باشند که در صورت تحقق این مهم، نتایج بسیار مثبتی برای مردم خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ملتمسانه به شرق و غرب، نه تنها مشکلی از مشکلات کشور حل نمی‌کند بلکه سبب وابستگی بیشتر و ناامیدی مضاعف مردم خواهد شد، لذا چنانچه در حوز‌هایی که قانون اجازه داده و رهبری تنفیذ کرده‌اند، مذاکره با کشورهای مشروع در قالب عزت، حکمت و درایت صورت بگیرد، می‌تواند منشا برکاتی برای مردم و نظام باشد.

 

منبع: http://fna.ir/dfls3h

اعطای اعتبارنامه نماینده منتخب مردم شریف آشتیان، تفرش و فراهان
پیام نوروزی سینا کمالخانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

8 + 2 =

فهرست